KaliteTech Teknoloji Haber Detay Sayfası - www.kalitetech.com
#
#

IOS 11 SONBAHARDA GELİYOR. YENİ ÖZELLİKLERİNE BİRLİKTE BAKALIM.

Admin 17.7.2017 ios,apple,yenilik,sonbahar,yeni iphone,iphone,ipad,iphone8,iphone7s

Apple yeni işletim sistemi IOS 11’i duyurdu. Yeni gelen özellikleri yazımızda bulabilirsiniz.

IOS 11 Sonbahar’da geliyor.
Apple yeni işletim sistemi IOS 11’i duyurdu. Yeni gelen özellikleri yazımızda bulabilirsiniz.
1. Yeni Dosyalar uygulamasıyla bütün dosyalarınıza tek bir yerden erişim sağlayabileceksiniz. Arama yapabilir ve dosyalarınızı tek bir yerden düzenleyebilirsiniz. Bu uygulama sadece cihazınızdaki dosyaları değil aynı zamanda iCloud Drive, Dropbox gibi hizmetlerdeki dosyalarınız için ve diğer iOS cihazlarınızdaki dosyalarınız için de geçerli.

2. iPad için yeni Dock hizmeti. Hangi ekran açık olursa olsun tek bir hareketle uygulamalarınızı açabilir, aralarında geçiş yapabilirsiniz. Favori uygulamalarınızla Dock’unuzu kişiselleştirebiliyorsunuz.

3. Multitasking geliştirildi. Bu sayede ikinci bir uygulamayı dock’tan açabilir, ekranınızda iki uygulamayı da görüntüleyebilirsiniz.

4.   İpad için sürükle bırak özelliği. Bir uygulamadan diğerine sürükle-bırak özelliği ile neredeyse herşeyi taşıyabilirsiniz.

5.  Apple pencil. Anında işaretleme, anında not alma, satır içi çizim gibi bir çok özellik. Ayrıca yeni not uygulaması ile bir belge tarayabilir boşlukları Apple pencil ile doldurup kaydedebilirsiniz.

6. Harfler,rakamlar, semboller ve noktalama işaretleri aynı klavyede görmenizi ve kullanmanızı sağlayan bir özellik QuickType klavye. Karakteri seçmek için ilkgili tuşa dokunup aşağı seçmeniz yeterli.

7. Uygulamalar için artırılmış gerçeklik özelliği.

8. Kamera için de birçok yenilik içeriyor. Daha canlı ve gerçekçi fotoğraflarınız için de oldukça güzel yenilikler gelmiş.

9. Yeni App Store. App Store’daki en büyük yenilik diyebiliriz. Artık aradıklarımızı kolayca bulma imkanı ve daha güzel bir görünüm. Daha fazla bilgi için : https://www.apple.com/tr/ios/app-store/

10. Mesajlar uygulamasında da yenilikler mevcut. Yeni tasarımı işe uygulama çekmecesi adı verilen yerden çıkartmalar, emojiler, oyunlar vs. paylaşabilirsiniz.

11. Henüz Beta sürümünde olmasına rağmen Siri’ye çeviri özelliği eklenmiş. Çince, İspanyolca,Fransızca,Almanca veya İtalyanca’da bir ifadenin nasıl söylendiğini öğrenmek için Siri’ye bunun İngilizcesini söylemeniz yeterli. Ayrıca müzik çalmak için Kişisel DJ özelliği de eklenen yenilikler arasında.

12. Siri için diğer yeni özellikler arasında mesaj yazarken size daha önce baktığınız gezdiğiniz şeyler hakkında önerilerde bulunabiliyor. Safari içine de Siri entegre edilmiş durumda. Örneğin Safari’den bir seyahat bileti aldınız. Bunu takviminize eklemek isteyip istemediğinizi soruyor.

13. Denetim Merkezi’de iOS 11 ile yeniden tasarlanmış. Buna ek olarak Kilit Ekranı da yenilenmiş. Yeni gelen özellik sayesinde parmağınızı yukarıdan aşağıya kaydırdığınızda gelen ekrandan tüm bildirimlerinizi bir arada görebiliyorsunuz.

14. Bir başka güzel özellik Rahatsız Etme moduna gelmiş. iPhone’unuz sizin direksiyon başında olduğunuzu algılıyor ve bildirimleri kapatıyor. Ayrıca araba kullandığınızı karşı tarafa bildiriyor.
15. Harita uygulamasına iç mekan haritaları ve şerit kılavuzu eklenmiş. Tabiki iç mekanlar Dünyaca ünlü yerlerle sınırlı.

16. İphone’da QuickType klavye ile tek elle yazma seçeneğini seçtiğinizde klavye küçülüyor ve tek elle yazmanızı kolaylaştırıyor.

17. Otomatik kurulum ile yeni aygıtınızı eski iOs cihazınıza yaklaştırdığınızda kişisel yarlarınız,tercihleriniz  ve hatta parolalarınız aktarılıyor. Apple bu işi çocuk oyuncağı olarak nitelendirmiş.
 

Hangi özellik daha çok ilginizi çekti veya hangilerini kullanırsınız ama Apple’ın iOS’i rakiplerinden bir adım öteye taşıdığı bir gerçek.